On teada, et sääsed leiavad oma saagi inimestelt ja loomdelt eralduva süsihappegaasi ja soojuse järgi, seda isegi pimedas. Samuti reageerivad sääsed ultraviolettvalgusele. Lisana on kaasas oktenooli (seenealkohol) kapsel. Püüdja simuleerib inimese keha keemiat, eraldades soojust, süsihappegaasi ja niiskust ning tänu sellele püüab sääsed kinni nii valgustatud siseruumides kui ka väljas pimedal ajal.

Maxi-Catch kasutab UV valguse ja titaanium dioksiidi (TiO2) toimel lagunevatest mikroorganismidest ja orgaanilistest ainetest eralduvat vett ja süsihappegaasi (CO2). Valgustades titaaniumdioksiidi (TiO2) UV valgusega reageerib see õhus lenduvate mikroorganismide ja muude orgaaniliste ainetega, nagu bakterid, suits, toidurasvad,

viirused jne ning lagundab nad süsihappegaasiks (CO2) ja veeks.

Paigaldage seade inimeste tegevuskohtadest  nii kaugele kui võimalik ja sääskede pesitsemis-kohtadele nii lähedale kui võimalik. Katsetage erinevaid asukohti ja kõrgusi, et teha kindlaks parim püüdmiskoht. Eriti tähtis on õige asukoha valik valgetel öödel. Siinkohal aitab oktenool kõige rohkem, kuna ultraviolettlampide mõju väheneb.

Näiteks: üks kevadel püütud sääsk tähendab  tuhandeid sääski vähem Jaanipäeval. Sääsepüüdjal on  viis  lõksumeelitamise omadust: ultraviolettvalgus, niiskus, soojus ja süsihappegaas ja oktenool(seenealkohol). Need viis omadust on vastupandamatud sääskedele,  kes jahivad saaki. Püünis toodab süsihappegaasi oluliselt vähem kui inimene ja on seega täiesti ohutu inimestele ja loomadele. Samas on see piisav, äratamaks sääskede jahikirge ja see juba omakorda juhatab sääsed püünise juurde. Tänu püünise ülaosas asuvatele avadele lendavad sääsed lõksu ja sealt edasi imeb ventilaator saaki otsima tulnud sääsed alumises osas asuvasse metallvõrgust kogujasse, millest nad enam välja ei pääse.

Seadet kasutatakse laialdlaselt kogu maailmas kodumajapidamistes, maamajade hoovides, magamisruumides, koolides, haiglates jne.

Kindlasti tuleb arvestada sellega, et püünis ei püüa kinni kõiki sääski, vaid vähendab oluliselt nende arvukust. Oluline on sääskede populatsiooni vähendamine võimalikult varajases faasis. Sääskede püüdmisel tuleb olla kannatlik ja ei tasu heituda, kui esimese 2-3 päeva jooksul pole püünises väga palju sääski. Püünis hakkab küll püüdma koheselt, kuid märkimisväärseid tulemusi saavutab 4-6 nädala pärast.

Sääskede arvu vähendamiseks on vaja aega. Sääsepüünisega takistate emastel sääskedel munemispaika tagasi pöörduda ja seega uusi mune muneda. Toote kasutamise esimesel perioodil avastate sääskede arvu vähenemise, kuid alles teisel aastal näete tegelikku erinevust.  Täielikult sääsevaba keskkonda ei saavutata kunagi, sest tuul puhub kohale uusi emaseid vereimejaid. Kindlasti tuleks kahe hooaja pärast välja vahetada ultraviolettlambid! Oktenoolikapslit tuleks vahetada iga 30 päeva möödumisel.